Polska: rekord przypadków COVID-19

0
289
Koronawirus, informacje, statystyki, Chicago, USA

Minionej doby potwierdzono w Polsce 34151 zakażeń koronawirusem, to najwięcej od początku epidemii – podało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 520 chorych, spośród których 413 miało też choroby współistniejące. 

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, najwięcej przypadków potwierdzono w województwach śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 102,5 tysiące testów na obecność COVID-19.

Łącznie w Polsce potwierdzono do tej pory 2 154 821 zakażeń wirusem, zmarło 50 860 osób. Od wczoraj wyzdrowiało ponad 15 tysięcy zakażonych COVID-19.

Od najbliższej soboty, przez dwa tygodnie będą obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Oznacza to, że wielkopowierzchniowe, detaliczne sklepy meblowe i budowlane zostaną zamknięte, w placówkach handlowych wielkopowierzchniowych wprowadzona zostanie zmniejszona dopuszczalna liczba klientów na każde 100 m2. Podobnie zmniejszona zostanie dopuszczalna liczba osób w miejscach kultu religijnego. Do 9 kwietnia zamknięte będą zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. Zamknięte zostaną przedszkola i żłobki. Będą działać tylko w zakresie opieki nad dziećmi personelu medycznego i porządkowego. Nowe obostrzenia zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!