Chicago: rezygnacje w administracji szpitala Loretto, zarzuty o niewłaściwą dystrybucję szczepionek

0
599
Chicago Loretto szpital
Fot. NBC Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Doktor Anosh Ahmed, dyrektor operacyjny szpitala Loretto w Chicago, zrezygnował z pełnienia swoje funkcji. Powodem były zarzuty o niewłaściwy rozdział szczepionek na COVID-19. Doktor Anosh Ahmed i prezydent szpitala Loretto, George Miller, mieli podawać preparaty osobom do tego nieuprawnionym. Wśród beneficjentów nieuczciwego podziału szczepionek znaleźli się pracownicy Trump Tower, w którym mieszka Anosh Ahmed i sklepu z zegarkami Gold Coast, w którym często zakupy robi dyrektor operacyjny szpitala Loretto. Szczepionki otrzymali także sędziowie okręgowi, członkowie rodzin kierownictwa szpitala i parafianie kościoła na przedmieściach Chicago, do którego należy prezydent George Miller.

W poniedziałek rezygnację z członkostwa w radzie powierniczej szpitala Loretto złożył stanowy kongresmen Illinois La Shawn Ford, który nie mógł zgodzić się z formą kary, jaka została nałożona na kierownictwo szpitala.  

Miejski departament zdrowia w zeszłym tygodniu zdecydował o wstrzymaniu szczepień przeciw COVID-19 w szpitalu do czasu zakończenia prowadzonego dochodzenia w tej sprawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!