USA: ponad 15 milionów przypadków Covid-19

Wiadomości USA

0
628
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od początku pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych stwierdzono już 15 milionów infekcji. Tylko wczoraj na Covid-19 zmarło w USA ponad 2500 osób. Prezydent Donald Trump podpisał tymczasem rozporządzenie, które nakazuje koncernom farmaceutycznym dystrybucję szczepionki w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych.

Podpisane przez Donalda Trumpa rozporządzenie nie prowadzi bezpośrednio do zwiększenia produkcji szczepionki na Covid-19. Nie oznacza także zakupu przez amerykański rząd dodatkowej liczby szczepionek od firm Pfizer i Moderna ponad zamówione dotychczas 200 milionów dawek. Mówi ono jednak, że Amerykanie powinni mieć pierwszeństwo w dostępie do darmowej, bezpiecznej i skutecznej szczepionki na Covid-19.

Prezydent Trump ostrzegł, że jeśli koncerny farmaceutyczne nie podporządkują się rozporządzeniu to uruchomi Ustawę o Produkcji Wojskowej. Na podstawie jej zapisów możliwe byłoby wprowadzenie zakazu eksportu szczepionki. Doradca prezydenta Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien poinformował później, że Biały Dom opracuje strategię udostępnienia szczepionki także innym krajom, w tym sojusznikom USA.  

Przez Amerykę przetacza się trzecia fala pandemii. Liczba wykrytych infekcji Covid-19 rośnie w ponad 40 stanach. W szpitalach przebywają 104 tysiące osób. Liczba ofiar śmiertelnych od początku pandemii przekroczyła 286 tysięcy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!