Chiny: niepokojące dane ws. koronawirusa

0

W ostatniej dobie w stolicy Chin stwierdzono 21 zakażeń koronawirusem. W związku z nowym ogniskiem patogenu na największym pekińskim targu żywności, od ubiegłego czwartku COVID-19 rozwinął się u 158 osób. W Pekinie, gdzie powróciły restrykcje epidemiczne, trwają masowe testy mieszkańców.

Liczba nowych zakażeń wykrywanych w Pekinie od ubiegłego czwartku nieznacznie maleje, ale to najbliższe dni – zdaniem chińskich epidemiologów – pokażą, czy udało się opanować epidemię. Trwają masowe testy osób, które od 30 maja były na targu żywności Xinfadi lub też są w grupach podwyższonego ryzyka zakażenia. W Pekinie ponownie zawieszono działalność szkół. Zamknięte są kina, atrakcje turystyczne i część restauracji. Tymczasem komisja dyscyplinarna Komunistycznej Partii Chin zwróciła się z pilnym apelem o poprawę warunków higienicznych na chińskich targach żywności.

Pierwsze ognisko koronawirusa w Chinach wykryto na targu owoców morza w Wuhan, gdzie – jak się później okazało – nielegalnie i w warunkach urągających podstawowym zasadom higieny, sprzedawano dzikie zwierzęta. Ognisko koronawirusa w Pekinie wykryto zaś na największym stołecznym targu Xinfadi, który jest 20-rotnie większy od wuhańskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!