Highland Park: ceremonia upamiętniająca ofiary strzelaniny z 2022 roku

0
Fot. Fox 32 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Miasteczko Highland Park zorganizowało dziś ceremonię upamiętniającą ofiary śmiertelnej strzelaniny, do której doszło na paradzie 2 lata temu. Dzisiejsze wydarzenie ma na celu zjednoczenie społeczności, a także uhonorowanie osób, które straciły życie. Siedem osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych 4 lipca 2022 r., kiedy sprawca zdarzenia zaczął strzelać do uczestników parady.

Ceremonia pamięci rozpoczęła się o godzinie 10:00 w Edgewood Middle School z lokalnymi władzami oraz społecznością. Kolejnym punktem w dzisiejszym programie jest parada, która rozpocznie się o 1 pm na 1st Street i Laurel Avenue, a zakończy w Sunset Woods Park, gdzie do godzin wieczornych będzie trwał festiwal z okazji 4th of July.

“Dzień Niepodległości tradycyjnie był dla naszej społeczności wyjątkową okazją. Kontynuując naszą podróż jako społeczność Highland Park, robimy to z szacunkiem, współczuciem i wsparciem dla wszystkich, których życie na zawsze zmieniło się 4 lipca 2022 roku, zachowując jednocześnie ducha społeczności, który zawsze był znakiem rozpoznawczym wydarzeń Dnia Niepodległości w Highland Park” – powiedziała burmistrz Nancy Rotering w oświadczeniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!