Chicago: 73-letni emerytowany policjant zastrzelony w Garfield Park

0
Policja śledztwo USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

25 tysięcy dolarów nagrody jest obecnie oferowane za informacje prowadzące do aresztowania i skazania przestępcy, który śmiertelnie postrzelił emerytowanego funkcjonariusza chicagowskiej policji.

Władze informują, że 73-letni mężczyzna, który jest emerytowanym funkcjonariuszem CPD, przebywał pod adresem 4300 West Monroe Street w dzielnicy Garfield Park około 11 przed południem w czwartek, kiedy został zastrzelony. Policja informuje, że odniósł wiele ran postrzałowych na ciele.

Alderman 28. okręgu Jason Irving poinformował, że ofiarą jest Larry Neuman, który był również szanowanym pastorem w St Michael Missionary Baptist Church.

“Larry był wszędzie”, powiedział Irving. “Pracował w kościele i wykonywał swoją pracę jako policjant. Jeden z pierwszych afroamerykańskich techników bombowych w historii departamentu. Po prostu świetny facet”.

Jego śmierć została uznana za morderstwo. Okoliczności strzelaniny nie zostały jeszcze ujawnione.

Rzecznik Departamentu Policji w Chicago powiedział, że Larry Neuman dołączył do policji w 1982 roku i przeszedł na emeryturę w 2010 roku. Przez wiele lat pracował jako technik bombowy dla departamentu w Chicago.

Ostatnio pracował w TSA. Oświadczenie TSA mówi, że był specjalistą ds. bezpieczeństwa transportu – materiały wybuchowe i pracował na lotniskach O’Hare i Midway. Szkolił pracowników kontroli bezpieczeństwa na obu lotniskach w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych i innych potencjalnych zagrożeń.

“Jesteśmy głęboko zasmuceni jego śmiercią i składamy kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom” – czytamy w oświadczeniu.

Nikt nie został zatrzymany.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!