Chicago: co najmniej 71 osób zostało postrzelonych w ciągu ostatnich 3 dni

0
policja, strzelanina
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Co najmniej 71 osób zostało postrzelonych, w tym dziewięć śmiertelnie, w wyniku przemocy z użyciem broni palnej w Chicago od piątku wieczorem do poniedziałku rano, podała policja.

W weekend postrzelono 47 osób, w tym siedem śmiertelnie, a od północy do 5 rano w poniedziałek postrzelono 24 osoby, w tym dwie śmiertelnie. W poniedziałek rano, w odstępie nieco ponad godziny, doszło do dwóch masowych strzelanin, podała chicagowska policja.

Siedem osób zostało rannych, w tym jedna krytycznie, po strzelaninie w południowej części Chicago wczesnym rankiem w poniedziałek. Do zdarzenia doszło przy 6000 South Winchester Avenue w West Englewood.

W innym miejscu spotkanie towarzyskie stało się miejscem tragedii w północno-zachodniej części miasta w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zaczęło się w niedzielę wieczorem, kiedy młodzi ludzie zebrali się na ulicy w pobliżu Pulaski i Iowa w Humboldt Park. Wideo pokazuje setki ludzi, którzy oblegają pobliską stację benzynową Shell. Pracownicy powiedzieli, że zamknęli drzwi z powodu ogromnych tłumów.

Według policji, gdy tłum nadal rósł, tuż po północy wybuchła strzelanina. Nagranie z monitoringu pokazuje ludzi chowających się za samochodami, aby uniknąć ostrzału. Co najmniej jedna osoba na spotkaniu miała broń. Najmłodszą ofiarą była 15-letnia dziewczyna, która została postrzelona w szyję i przewieziona do pobliskiego szpitala w poważnym stanie, podała policja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!