Chicago: 38-latek ranny w strzelaninie przy plaży Montrose

0
Fot. CWB Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

38-letni mężczyzna został ranny w strzelaninie w pobliżu plaży Montrose w niedzielę wieczorem, poinformowała policja w Chicago.

Strzelanina miała miejsce w trakcie weekendu, w którym co najmniej 45 osób zostało postrzelonych, w tym jedna śmiertelnie, zaledwie kilka dni przed oficjalnym otwarciem plaż na weekend Memorial Day.

Policja poinformowała, że doniesienia o licznych bójkach na plaży w niedzielę wieczorem przerodziły się w strzelaninę. Ofiara stała na parkingu przy plaży pod adresem 4400 North Simonds Drive około godziny 8:25 pm, kiedy ktoś zaczął strzelać w jego kierunku ze srebrnego sedana. Został postrzelony trzykrotnie i przewieziony do Illinois Masonic Medical Center.

Podejrzany zderzył się z innym pojazdem podczas próby opuszczenia miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze umieścili go w areszcie i powiedzieli, że drugi podejrzany uciekł.

„Nagle zobaczyłem około pół tuzina lub więcej radiowozów i wiedziałem, że coś się dzieje” – powiedział świadek Vincent Rizzo.

Rizzo był wczoraj wieczorem na swojej łodzi w Montrose Harbor, kiedy w pobliżu doszło do strzelaniny.

Miasto zapowiedziało, że wyda ogólnomiejskie instrukcje na weekend Memorial Day, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczne.

Biuro Zarządzania Kryzysowego aktywowało swoje Centrum Operacji Kryzysowych w weekend w celu zwiększenia koordynacji między policją, strażą pożarną i innymi agencjami bezpieczeństwa.

„Założę się, że 50,000 samochodów przejeżdża przez to miejsce w taki dzień jak wczoraj” – powiedział Rizzo. „I dlaczego 50 000 ludzi miałoby się obawiać złej sytuacji? Są tu tylko po jedno: cieszyć się parkami, cieszyć się jeziorem, cieszyć się rodziną i przyjaciółmi”.

CPD informuje, że tego lata zwiększy swoją obecność w całym mieście i tutaj nad jeziorem, aby utrzymać bezpieczeństwo publiczne podczas wydarzeń lub zgromadzeń na dużą skalę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!