Chicago: zatrzymano podejrzanego o morderstwo funkcjonariusza policji

0
Fot. WGN TV/CPD
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Mężczyzna, który rzekomo zastrzelił funkcjonariusza policji chicagowskiej Luisa Huescę, został aresztowany w środę. Nakaz aresztowania 22-letniego Xaviera L. Tate został wydany w zeszłym tygodniu. Oskarżono go o morderstwo pierwszego stopnia.

Według Departamentu Policji Chicago, Tate został aresztowany przez członków U.S. Marshals Great Lakes Regional Fugitive Task Force w środę wieczorem w kompleksie apartamentów w Glendale Heights. Źródła policyjne podają, że przestępcę skuto kajdankami zamordowanego policjanta.

Huesca został wielokrotnie postrzelony 21 kwietnia pod adresem 3100 West 56th Street w dzielnicy Gage Park w Chicago, gdy wracał do domu z nocnej zmiany.

Kilka dni później policja opublikowała filmy przedstawiające mężczyznę, którym według nich jest Tate, uchwyconego w dwóch sklepach spożywczych i idącego ulicą w pobliżu miejsca, w którym doszło do strzelaniny.

Policja wydała nakaz aresztowania, a FBI umieściło go na liście najbardziej poszukiwanych, z nagrodą w wysokości do 100 000 dolarów za informacje prowadzące do jego aresztowania.

“Śledztwo jest kontynuowane i w tej chwili nie są dostępne żadne dalsze informacje”, powiedział Departament Policji w Chicago w oświadczeniu. “Prosimy mieszkańców tego miasta, aby nadal wspierali rodzinę zmarłego funkcjonariusza, modląc się za nich, gdy nadal opłakują stratę ukochanego syna, brata i wujka”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!