Chicago: burmistrz poprosi o dodatkowe 70 mln dolarów w związku z kryzysem migracyjnym

0
Fot. Twitter: @ChicagosMayor
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Brandon Johnson planuje zwrócić się do Rady Miasta Chicago o 70 milionów dolarów, aby pomóc w przygotowaniu się na spodziewany napływ migrantów przybywających przed Narodową Konwencją Demokratów w sierpniu.

Johnson przemawiał na wydarzeniu dotyczącym bezpieczeństwa publicznego w mieście w piątek wieczorem. Burmistrz został zapytany o dodatkowe fundusze jako sposób na przygotowanie się na gwałtowny wzrost liczby migrantów wysyłanych do miasta z Teksasu.

“Jak wszyscy na sali wiedzą, mamy gubernatora w stanie Teksas, który jest zdeterminowany, by wywołać chaos” – powiedział Johnson. “Spodziewamy się, że gubernator Teksasu będzie kontynuował swoją tyradę przeciwko temu krajowi” – dodał

Od czasu tego publicznego wystąpienia, WGN News potwierdziło, że Johnson planuje teraz poprosić Radę Miasta o 70 milionów dolarów.

“W ramach mojej struktury budżetowej stworzyliśmy pewne rezerwy na wypadek przyspieszonego napływu większej liczby migrantów” – mówił Johnson

Senator Dick Durbin ogłosił, że pomoc federalna również nadejdzie, aby pomóc stanom w związku z napływającymi migrantami.

W komunikacie Durbin powiedział, że FEMA i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego uwalniają pierwsze raty funduszy zatwierdzonych przez Kongres. Mowa o 20 mln dolarów, które zostaną równo podzielone między miasto Chicago i stan Illinois.

“Przede wszystkim są to istoty ludzkie. Zasługują na ludzkie traktowanie i troskę” – powiedział gubernator stanu Illinois JB Pritzker. “Dla tych, którzy narzekają na poniesione wydatki, powiedzmy sobie jasno, że są to podstawowe potrzeby, które ludzie otrzymują. Nikt nie otrzymuje wymyślnych luksusów. Przybywający ludzie potrzebują tylko pomocnej dłoni”.

W tej chwili nie jest jasne, kiedy Johnson przedstawi Radzie Miasta propozycję głosowania nad zatwierdzeniem 70 milionów dolarów na pomoc nowo przybyłym imigrantom.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!