Chicago: sąd unieważnił wyrok za morderstwo dla 52-latka, który spędził w więzieniu 34 lata

0
sąd

We wtorek sędzia powiatu Cook unieważniła wyrok za morderstwo w związku ze strzelaniną, w wyniku której zginęło dwóch 14-letnich chłopców w 1989 roku. 

Francisco Benitez, 52 lata, podtrzymał swoją niewinność, wskazując na alibi z 28 kwietnia 1989 roku, oraz powołując się na świadków, którzy wskazywali innych podejrzanych w sprawie dokonanych zabójstw Prudencio Cruza i Williama Sancheza w okolicach skrzyżowania ulic Potomac i Harding w zachodniej części miasta. 

Sędzia Sophia Atcherson unieważniła wyrok podczas przesłuchania w budynku Leighton Criminal Court. Prokuratorzy nie wycofali zarzutów i poprosili o czas na przejrzenie sprawy, więc Benitez wciąż stawia czoła zarzutom morderstwa. Sędzia Atcherson pozwoliła, aby Benitez został zwolniony za poręczeniem osobistym i z elektronicznym nadzorem, nie musiał wpłacać pieniędzy na kaucję. 

Benitez, który miał 18 lat, gdy zginęli Cruz i Sanchez, spędził 34 lata w więzieniu. Według alibi Benitez był w towarzystwie przyjaciół rodziny w chwili strzelaniny, a zeznania świadków obciążają innych podejrzanych, członków ulicznego gangu. Świadkowie podpisali oświadczenia, w których stwierdzili, że siedzieli na kaloryferze przy oknie od frontu ich mieszkania i obserwowali mężczyzn, których znali, idących w kierunku chłopców i strzelających do nich. W argumentacji stwierdzono także, że detektywi zajmujący się sprawą, Jerome Bogucki oraz jego partner Raymond Schalk, posiadają historię nadużyć i zostali uznani przez federalną ławę przysięgłych za winnych manipulowania zeznaniami świadków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!