Chicago: wstępne porozumienie, zakończono strajk w szpitalu Loretto

0
Loretto
Fot. Google Maps
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Strajk w szpitalu Loretto zakończony po tym, jak związek zawodowy i zarząd osiągnęli wstępne porozumienie. 

Około 200 pracowników szpitala Loretto wróci do pracy po tym, jak ich związek zawodowy osiągnął wstępne porozumienie w sprawie umowy zbiorowej z zarządem szpitala w czwartek, po 11-dniowym strajku. Związek SEIU Healthcare Illinois i Loretto ogłosili w czwartek wieczorem, że osiągnęli wstępne porozumienie, które przewiduje podwyżki płac oraz płatne święto Juneteenth. 

Pracownicy rozpoczęli strajk 31 lipca, twierdząc, że niskie płace w Loretto prowadzą do niedoborów kadry i kompromitują poziom opieki nad pacjentami. Wśród strajkujących pracowników były między innymi osoby zajmujące się transportem pacjentów; technicy opieki nad pacjentami; technicy oddziałów ratunkowych; inni pracownicy opieki zdrowia; technicy respiracyjni i radiologiczni; oraz osoby pracujące w zakresie utrzymania czystości. 

Szpital wcześniej przed zakończeniem strajku w oświadczeniach skierowanych do mediów twierdził, że żądania płacowe związku nie są do utrzymania. Loretto obsługuje przeważająco Czarną społeczność Austin. Wielu pacjentów korzysta z programu Medicaid, który jest finansowany przez stan i z funduszy federalnych, i oferuje ubezpieczenie zdrowotne dla osób o niskich dochodach i/lub niepełnosprawnościach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!