Chicago: na wczorajszej konferencji burmistrz mówił o zamieszkach w mieście oraz migracji

0
Fot. Twitter: ChicagosMayor
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Podczas wczorajszej konferencji prasowej burmistrz Brandon Johnson poruszył wiele zagadnień, z którymi miasto obecnie się boryka, nawiązał do incydentu z niedzieli związanego z nastolatkami, którzy zdewastowali jeden ze sklepów w South Loop, Chicago.

Komentarze burmistrza dotyczyły różnych problemów, w tym migracji i bezpieczeństwa w związku z festiwalem Lollapalooza w ten weekend.

W niedzielę wieczorem do sklepu 7-Eleven w South Loop, wtargnął tłum młodych ludzi i zaczął siać spustoszenie, plądrując i dewastując go.

Burmistrz stwierdził, że wysiłki policji powstrzymały kilka innych takich incydentów z udziałem nastolatków, które określił jako trendy, jednak odmówił potępienia młodych ludzi za ich przestępcze zachowanie.

Burmistrz Johnson powiedział, że musimy uważać, kiedy używamy języka do opisania tego zachowania. Stwierdził, że w Chicago istnieje pewna historia, a mówienie o dzieciach jako małych Al Caponach nie jest odpowiednie.

Burmistrz poruszył także kwestie dotyczące migrantów i przenoszenia ich z posterunków policji do arsenałów. Powiedział, że jego priorytetem jest znalezienie bardziej odpowiednich miejsc schronienia dla rodzin, zapewnienie usług wsparcia, które chcą nazwać Chicago swoim domem, jest to nadal na czele jego priorytetów.

Burmistrz powiedział także, że jest dla niego ważne uzyskania większego finansowania na wsparcie tych usług od rządu stanowego i federalnego.

Jeśli chodzi o duże wydarzenia publiczne w mieście, burmistrz powiedział, że dokładne ocenienie korzyści ekonomicznych płynących z Chicago NASCAR Street Race zajmie więcej czasu.

Co do Lollapaloozy, które rozpoczyna się w czwartek, burmistrz określił to wydarzenie ogromną korzyścią ekonomiczną, mówiąc, że odpowiednia ilość środków bezpieczeństwa zostanie wdrożona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!