Cook County: rachunki za podatek od nieruchomości zostaną wysłane z opóźnieniem

0
nieruchomości housing
Fot. The Real Deal
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rachunki za podatek od nieruchomości należny od mieszkańców powiatu Cook i właścicieli firm po raz kolejny wysłane zostaną z miesięcznym opóźnieniem.

Prezydent Rady Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, ogłosiła w środę, że druga rata podatku od nieruchomości za rok podatkowy 2022 ma być gotowa 1 listopada, a czas na jej zapłatę upływać będzie 1 grudnia.

W ubiegłym roku rachunki podatkowe były gotowe dopiero pod koniec listopada, a rok wcześniej w grudniu.

Przez większą część poprzedniej dekady rachunki za drugą ratę były zwykle wysyłane pocztą w lipcu i płatne do 1 sierpnia. Jednak problemy technologiczne między biurem asesora Fritza Kaegi a trzyosobową Radą Rewizyjną, która rozpatruje odwołania od oceny wysokości podatku, doprowadziły do miesięcznych opóźnień. Jak się okazuje te problemy technologiczne nie zostały jeszcze rozwiązane.

Oprócz niepewności dla indywidualnych podatników, opóźnienie wywołało inne problemy: okręgi szkolne, lokalne społeczności i biblioteki, które liczyły na wpływy z podatku od nieruchomości w celu sfinansowania swoich działalności operacyjnych, musiały czekać kilka miesięcy, aby opłacić bieżące wydatki lub zmuszone były zaciągać w tym celu pożyczki. Agenci nieruchomości natomiast, próbujący sfinalizować sprzedaż domu nie byli w stanie oszacować ostatecznych rachunków i kosztów zamknięcia transakcji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!