Chicago: motel Diplomat zostanie przekształcony w profesjonalny ośrodek pomocy dla osób bezdomnych

0
Fot. Armando L. Sanchez/Chicago Tribune/TNS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Władze Chicago zamierzają przekształcić motel Diplomat przy ulicy North Lincoln Avenue w profesjonalny ośrodek pomocy osobom bezdomnym. Ma zapewnić pomoc na miejscu w zakresie leczenia uzależnień i zdrowia psychicznego. Rada Miasta zagłosowała w środę nad zakupem motelu za 2,9 miliona dolarów. 

W ten sposób miasto planuje przetestować nowy model schronienia “stabilizacyjnego”, którego celem jest zapewnienie osobom bezdomnym stałego mieszkania, zapewniając im własne pokoje oraz szereg usług medycznych i pomoc socjalną. Po zakupie nieruchomość będzie wymagać remontu, program ma ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Budynek o powierzchni 20 000 stóp kwadratowych będzie miał 40 prywatnych pokoji dostępnych na pobyt w okresie od trzech do sześciu miesięcy.

Uczestnikami programu będą osoby, które często trafiają do więzienia, oddziałów ratunkowych lub innych służb, będą mieli dostęp do lekarzy, pielęgniarek, psychiatrów, pracowników socjalnych i innych. Według szacunków departamentu zdrowia z programu może skorzystać rocznie około 120 mieszkańców, którzy otrzymają trzy posiłki dziennie, usługi pralni i ochrony. Obecnie w swoich schroniskach dla osób bezdomnych miasto zapewnia schronienie około 2740 mieszkańcom. 

Organizacja Chicago Coalition for the Homeless, która uwzględnia również osoby tymczasowo doświadczające bezdomności – szacuje, że w 2020 roku bezdomnością było dotkniętych ponad 65000 mieszkańców Chicago. Departament Zdrowia Publicznego na pokrycie kosztów dwóch do trzech lat usług zdrowotnych i operacyjnych programu pilotażowego przekazał 12 milionów dolarów z funduszy federalnych przeznaczonych na pomoc w związku z pandemią. Koszt utrzymania w późniejszych latach, szacowany jest na 3 do 4 milionów dolarów rocznie, głównie na wynagrodzenia personelu. Remonty w motelu Diplomat mają nie przekroczyć szacowanych kosztów w wysokości 1 miliona dolarów.

Departament Mieszkalnictwa Chicago przeznaczył w sumie 30 milionów dolarów na zakup motelu Diplomat i pięciu innych nieruchomości przeznaczonych na cele pomocy bezdomnym. Pieniądze również mają pochodzić ze środków przeciwdziałania efektom pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!