Chicago: wysokie wskaźniki bezrobocia u młodych mieszkanek pochodzenia afroamerykańskiego

0
262
Fot. WGN Radio/AP photo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wskaźniki bezrobocia młodych mieszkanek Chicago pochodzenia afroamerykańskiego podwoiły się w czasie pandemii i nie zmniejszają się.

Według badania wykonanego przez Uniwersytet Illinois, Chicago, około 45,800 osób w przedziale wieku od 16 do 24 lat w rejonie Chicago nie chodziło do szkoły oraz nie posiadało pracy. W całym stanie Illinois w 2021 roku 177,000 osób w tym przedziale nie chodziło do pracy ani do do szkoły.  

Szczególnie widoczne są statystki młodych czarnoskórych kobiet. Według autorów badania z Uniwersytetu Illinois wysokie wyniki bezrobocia wśród młodych czarnoskórych mężczyzn były oczekiwane, jednak wysokie wskaźniki bezrobocia czarnoskórych kobiet znacznie je przewyższyły. Bezrobocie wśród kobiet w wieku od 20 do 24 lat wzrosło z 32 procent w 2019 do 60 procent w 2021 i pozostaje na tym poziomie.      

Generalnie, bezrobocie wśród osób czarnoskórych, kobiet i mężczyzn w tej grupie wiekowej wzrosło, wyżej niż w jakiejkolwiek grupie demograficznej, do poziomu 57 procent. W skali krajowej wyniki z Chicago również wyróźniają się wysokim poziomem. W skali kraju wskaźniki bezrobocia nastolatków i młodzieży wróciły do tych sprzed pandemii.    

Raport został zamówiony przez organizację non profit “Alternative Schools Network,” aby znaleźć podstawę do uruchomienia prac nad projektem przyznania 300 milionów dolarów, na teren całego stanu, na program zawodowy dla młodzieży przedłożony legislaturze Illinois w tym roku. Projekt jest sponsorowany przez reprezentanta stanowego Kama Bucknera i stanowego senatora  Roberta Petersa, obaj są chicagowskimi Demokratami. Miałby włączyć organizacje społecznościowe w całym stanie, aby “skoordynować” stanowiska prac dla 80,000 nastolatków i młodzieży w Illinois.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!