Zaprzysiężenie nowego burmistrza Chicago

0
218
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dziś odbyło się zaprzysiężenie 57. burmistrza Chicago Brandona Johnsona. Ceremonia odbyła się w UIC’s Credit Union One Arena, na kampusie Uniwersytetu Illinois-Chicago. 

Rozpoczęła się pokazem tańca afrykańskiego grupy Muntu Dance Theatre i pieśnią chóru “The Soul Children of Chicago” pod tytułem “Lift Every Voice and Sing”, określana jest mianem hymnu narodowego Afroamerykanów.

Po zakończeniu części artystycznej zaprezentowano członków Rady Miejskiej, na którą składa się 16 nowych osób. W radzie zasiadać będzie m.in. 18 kobiet, 14 osób pochodzenia latynoskiego, 9 osób, które identyfikują się jako LGBTQ. 

W inauguracji wzięli również udział gubernator J.B. Pritzker, sekretarz stanu Alexi Giannoulias, prezydent rady powiatu Cook Toni Preckwinkle, senatorowie Don Harmion, Dick Durbin i inni politycy.

Johnson w swojej przemowie inauguracyjnej nie wycofał się z żadnej z polis kampanijnych. Mówił o uczynieniu z Chicago ekonomicznego cudu Illinois i o przekierowaniu inwestycji do obszarów nie doinwestowanych. Na temat bezpieczeństwa obiecywał strategie bazujące na pomocy psychologicznej oraz programach prewencji przemocy i mechanizmach monitorowania działań policji. Na temat kryzysu napływu migrantów z Teksasu,  powiedział, że w Chicago wszyscy mogą liczyć na powitanie a siła miasta zależy od tego jak traktowani są najbardziej potrzebujący. 

Nie podał nowych szczegółów dotyczących strategii nowej administracji. 

Przed zaprzysiężeniem na mównicę zaproszono również przedstawicielkę rdzennych Amerykanów, która mówiła o rozmontowaniu kolonializmu osadników z Chicago. Wystąpili również religijni liderzy pastor Dr. Otis Moss III, żydowski rabin i muzułmański imam; oferowali modlitwy.

Johnson jest czwartym burmistrzem Chicago pochodzenia Afroamerykańskiego, w marcu skończył 47 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!