Chicago: 53 osoby złożyły dokumenty w procesie wyboru nowego komendanta policji

0
183
Chicago policja CPD
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Anthony Driver Jr., prezydent Społecznej Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Odpowiedzialności, powiedział w środę, że 53 osoby złożyły dokumenty, które są wymagane w procesie wyboru nowego komendanta chicagowskiej policji (CPD). Spośród tej puli, wyłonionych zostanie 3 kandydatów, z których burmistrz elekt Brandon Johnson wybierze przyszłego szefa CPD. Jego wybór będzie musiał być jeszcze zatwierdzony przez Radę Miasta. 

Spośród 53 kandydatów, 32 ma lub miał powiązania z CPD, 24 jest rasy białej, 22 to Afroamerykanie, a 7 to Latynosi. 42 osoby to mężczyźni, a 11 to kobiety. Kandydaci reprezentują 6 stanów USA i dwa kraje. Sześciu z nich było w przeszłości szefami departamentów policji w dużych miastach.

Anthony Driver Jr. powiedział, że nazwiska kandydatów nie zostaną na razie ujawnione. Komisja ma teraz czas do połowy lipca na wybranie trzech finalistów i przedstawienie tych kandydatów Johnsonowi. 

Komisja zatrudniła zewnętrzną firmę z siedzibą w Kalifornii, aby pomogła w procesie weryfikacji i rozmów kwalifikacyjnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!