Illinois – Kongres: przemówienie B.Johnsona w Springfield 

2
Fot. CBS News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz elekt Chicago Brandon Johnson wygłosił w środę przemówienie w Kongresie Illinois w Springfield.

Wezwał w nim ustawodawców stanowych do m.in. zwiększenia funduszy na edukację, programy oferujące szkolenie zawodowe i zatrudnienie młodzieży oraz na pomoc psychologiczną mieszkańcom najuboższych dzielnic Chicago.

W swoim wystąpieniu Johnson nawiązał także do ostatnich zamieszek, które w centrum Chicago wywołali młodzi ludzie. 

„Bezpieczeństwo publiczne jest warunkiem wstępnym pomyślności naszego miasta, a wyborcy wysłali jasny sygnał, że chcą być mądrzy, a nie tylko twardzi w walce z przestępczością” – powiedział Johnson w Izbie Reprezentantów. „Mamy mandat do dokonywania odważnych, niezbędnych inwestycji, które zajmą się pierwotnymi przyczynami przemocy”.

W Springfield Johnson promował rewizję stanowej formuły przydzielania funduszy na okręgi szkół publicznych i zwiększenie Samorządowego Funduszu Dystrybucyjnego, który jest częścią stanowego podatku dochodowego, który trafia do lokalnych społeczności.

Johnson wezwał również do wspierania migrantów, którzy przybyli do Wietrznego Miasta z Ameryki Środkowej i Południowej oraz do zapewnienia Chicago statusu „raju” aborcyjnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Facet nie ma pojęcia albo nie chce wiedzieć o prawdziwych przyczynach upadku Chicago. Wszystkie reformy należy zacząć od wyrzucenia związków zawodowych ze szkół publicznych w Chicago. Należy zacząć uczyć a nie indoktrynować antyamerykanizmem. Równolegle do tego należy usunąć gangi narkotykowe z ulic Chicago. Bez takich pociągnięć nie nastąpią żadne istotne zmiany.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!