Chicago

5 mln dolarów dla chicagowskich organizacji od fundacji Driehaus Foundation

20/04/2023 0 komentarzy
dolary pieniądze

Od konserwacji zabytków do sztuki, fundacja Driehaus Foundation przeznacza 5 milionów dolarów na granty chicagowskim organizacjom.

Dwa lata po śmierci filantropa Richarda Driehausa, fundacja przeznaczy 5 milionów dolarów na konserwację historyczną, sztukę i dziennikarstwo śledcze. Granty zostały przyznane w poniedziałek chicagowskim organizacjom Preservation Chicago, Arts Work Fund i Better Government Association.

Preservation Chicago jest niewielką organizacją non profit posiadająca 4 stałych pracowników znaną z prac konserwacyjnych nad najbardziej zagrożonymi budynkami i historycznymi strukturami miasta – kościołów, magazynów, pierwszych drapaczy chmur. Otrzymała 2-milionowy grant – przekraczający 5 razy jej roczny budżet. Dotacja pozwoli wzmocnić żelazny kapitał i zatrudnić dyrektora ds rozwoju. Organizacja otrzymała pierwszy grant od Driehaus Foundation 20 lat temu i od tego czasu obie organizacje ściśle współpracują. 

Fundacja Driehausa wyróżniła grantem w wysokości 1.43 milionów dolarów Better Government Association, informacyjną organizacje non profit z Chicago. Grant ma pomóc utworzyć partnerstwo z newsroomami w Rockford, Peoria, Springfield i Champaign. Fundacja wspiera BGA od 20 lat, w 2011 przyznała BGA grant w wysokości miliona dolarów. Wtedy organizacja składała się z 3 pracowników i posiadała roczny budżet 300 tysięcy dolarów. Od tego czasu newsroom BGA posiada 24 pracowników i budżet roczny w wysokości 5 milionów dolarów. 

Trzecią organizacją z Chicago nagrodzoną kwotą 1.5 miliona dolarów jest Arts Work Fund, która wspiera i promuje inne mniejsze organizacje zajmujące się kulturą i sztuką w Chicago i powiecie Cook. Driehaus wspiera  Arts Work Fund od 2007 roku. Art Work Fund przeznaczy otrzymany grant na 3 letni program służący pomocą finansową organizacjom wspierającym mniejszości, kobiety, LGBTQ+ i osoby z niepełnosprawnościami.

Fundacja Driehausa przeznaczyła również 125 tysięcy dolarów grantu American College of the Building Arts w Charleston w Południowej Karolinie.

Richard Driehaus zmarły w wieku 78 lat w marcu 2021 pochodzi z Chicago a fundacja, którą stworzył kontynuuje wspierać sprawy i organizacje, które były dla niego ważne. 

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: mail@polskieradio.com – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign
AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych
Donald Trump cofnął Joe Bidenowi dostęp do tajnych materiałów