Chicago: festiwal muzyki latynoskiej Suenos wraca do Grant Park

0
suenos
Fot. livenationentertainment.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Festiwal muzyki latynoskiej Suenos wraca do Grant Park w Chicago. W zeszłorocznym w dwudniowym festiwalu wzięło udział 80,000 osób, ponad 75 proc. procent jedzenia i napojów zostało dostarczone przez firmy latynoskie. Organizatorzy tegorocznego festiwalu zamierzają kontynuować współpracę z latynoskimi firmami w zakresie operacji festiwalu.   

Festiwal odbędzie się 27 i 28 maja. Wykonawcami będą m.in. Wisin Y Yandel, Grupo Firme, Feid, Nicky Jam, Becky G, Junior H i Chencho Corleone. Na festiwalu pojawi się również chicagowska DJ Miriam.

Misją festiwalu Sueños, czyli Sny po polsku, oprócz promowania latynoskiej sceny muzycznej, kultury i kuchni, jest kreowanie możliwości dla lokalnych artystów i inwestowanie w latynoską młodzież. 

W zeszłym roku, organizatorzy przekazali 50,000 dolarów Pilsen Neighbors Community Council na staże dla pierwszej generacji latynosów i studentów. 

50,000 dolarów otrzymało również centrum sztuki Segundo Ruiz Belvis Cultural w Hermosie. Pieniądze pomogły instytucji rozszerzyć programy dla młodzieży, w tym stworzenie studia nagrań do tworzenia muzyki oraz stworzenie przestrzeni pod muzyczne i taneczne zajęcia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!