Evanston: Uniwersytet Northwestern proponuje wart 800 mln $ projekt przebudowy stadionu Ryan Field

0
Fot. ABC7 Chicago/Northwestern University

Uniwersytet Northwestern proponuje wart 800 mln dolarów projekt przebudowy stadionu Ryan Field w Evanston. Przedstawiciele Northwestern twierdzą, że prawie 100-letni obiekt potrzebuje przebudowy.

Dave Davis dyrektor komunikacji uniwersytetu Northwestern University odpowiedzialny za kontakty ze społecznością Evanston podkreślił, że obiekt jest przestarzały, rozpadający się i nie jest już często używany przez mieszkańców Evanston. Davis podkreślił, że nowy projekt sprawi, że stadion będzie dostarczał fanom prawdziwej rozrywki i zapewnił, że pomoże rozwijać się lokalnym biznesom i społecznościom. Projekt co prawda zmniejsza pojemność dla kibiców o 12,000 miejsc, przeznacza i stwarza jednak przestrzeń na różne cele na zewnątrz stadionu.

Spotkanie informacyjne ze społecznością Evanston, właścicielami biznesów należących m.in do mniejszości oraz należących do kobiet odbyło się w środę.  

Uniwersytet Northwestern obiecał, że 35% funduszy dla podwykonawców ma zostać przeznaczone na lokalne firmy należące do mniejszości i lokalne firmy prowadzone przez kobiety. Northwestern liczy na to, że projekt zostanie zatwierdzony w połowie lata.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!