Chicago: CPD zachęca emerytowanych policjantów do powrotu do pracy

0
317
policja
Fot. WTTW News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Departament Policji w Chicago rozpoczyna nowe działania mające na celu nakłonienie emerytowanych funkcjonariuszy na powrót do pracy. CPD ma obecnie około 1,500 wakatów. W samym tylko 2021 roku 660 funkcjonariuszy przeszło na emeryturę. Gwałtowny spadek w szeregach policji zmniejszył się na początku 2022 roku, jednak liczba zaprzysiężonych nowym policjantów nie wzrosła znacząco.

W ramach obu nowych programów funkcjonariusze, którzy wrócą do pracy w CPD, trafią do akademii policyjnej tylko na „indywidualny plan szkolenia” i nie będą musieli zdawać egzaminu policyjnego. Ponadto  otrzymają również kredyty wynagrodzenia za lata, w których byli już policjantami. Wszyscy zatrudnieni funkcjonariusze wejdą do służby w stopniu oficerskim, niezależnie od stopnia, jaki zajmowali wcześniej w CPD lub innym wydziale policji. Powracający pracownicy nadal będą musieli przejść procedurę zatrudnienia, w tym sprawdzenie przeszłości kryminalnej.

Z programów będą mogli korzystać tylko byli pracownicy CPD, którzy nie ukończyły 50 lat i opuścili departament w ciągu ostatnich 36 miesięcy. Funkcjonariusze pochodzący z innych departamentów muszą być aktywni zawodowo i mieć mniej niż 40 lat.

Departament szacuje, że proces rekrutacji zajmie od 10 do 24 tygodni.     

Pomysł ponownego zatrudnienia byłych funkcjonariuszy poparł Związek Zawodowy Policjantów (FOP).

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!