Wróciła dyskusja dot. nowego lotniska na południowych przedmieściach Chicago

0
Bult Field
Fot. bultfield.com/WTTW
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Długo dyskutowana propozycja lotniska w południowych okolicach Chicago wraca na wokandę, teraz z uwagą na obsługę transportu cargo oraz obsługę magazynów oferujących internetową sprzedaż artykułów i działanie innych logistycznych obiektów, które pojawiły się w okolicy. Projekt przewiduje rozszerzenie małego lotniska znanego jako Bult Field, należącego Departamentu Transportu Illinois. 

Orędownicy planów wskazują na zalety budowy lotniska cargo ze względu na bliskość i zapotrzebowanie wynikające z operacji magazynów Amazona i UPS, sieć połączeń kolejowych  i drogowych powiatu Will. Zwolennicy projektu opierają się również na danych statystycznych zgromadzonych przez Biuro Cenzusowe US, mówiących o wzroście e-handlu z 10.7% w styczniu 2018 do 16.6% w grudniu 2022. Zwolennicy wskazują również na zalety centralnej lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. Mają nadzieję na przyciągnięcie wielkich przewoźników cargo takich jak FedEx, Air China Cargo, DHL, Atlas Air, Nippon Cargo, czy Cargolux.

Projekt znajdujący się w senacie Illinois przewiduje nakłonienie deweloperów do stworzenia propozycji, w celu oszacowania wykonalności i opłacalności budowy lotniska, powiedział podczas środowego wysłuchania sponsor ustawy, Demokrata i reprezentant stanowy Will Davis.

Przewiduje się, że lotnisko stworzyłoby 900 – 2500 miejsc pracy na jego terenie.  Przeciwnicy, w tym farmerzy powiatu Will, jako kontrargumenty podają m.in. zniszczenie ziemi rolniczej i konsekwencje dla środowiska naturalnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!