Dwóch byłych prokuratorów powiatu Cook z oskarżeniami o krzywoprzysięstwo

0
sąd
Fot. uscourts.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dwóch byłych prokuratorów powiatu Cook z oskarżeniami o krzywoprzysięstwo. Nick Trutenko i Andrew Horvat zostali oskarżeni m.in. o krzywoprzysięstwo i niewłaściwe postępowanie ws. Jackie Wilsona oskarżonego o zabójstwo dwóch policjantów w 1982 roku.

Oświadczenie wydał specjalny prokurator powiatu Cook Lawrence Oliver w środę w budynku Sądu Kryminalnego w Leighton. Oprócz fabrykacji dowodów przez prokuratorów zarzuty dotyczą stosowania tortur przez policjantów pracujących pod zwierzchnictwem cieszącego się złą sławą byłego szefa policji Chicago  Jon’a Burge’a.

Jackie Wilson wraz z bratem Andrew zostali aresztowani i skazani w związku ze śmiertelnym postrzeleniem dwóch funkcjonariuszy chicagowskiej policji Andrew i Richard’a O’Brien w 1982.

Sąd apelacyjny w Illinois dwukrotnie zmienił wyrok w sprawie Jackie Wilson. Za trzecim razem w 2020 roku specjalni prokuratorzy umorzyli zarzuty po wypłynięciu informacji, że Trutenko, który oryginalnie był oskarżycielem Wilsona, w 2020 roku wezwany został jako świadek obrony, kłamał pod przysięgą. Wyznaczony w 2021 specjalny prokurator powiatu Cook Oliver po ponownym zbadaniu sprawy i uwzględnieniu, że Jackie Wilson, został zmuszony torturami do składania fałszywych zeznań przez detektywów Burge’a, uznał mężczyznę niewinnym po spędzeniu ponad 30 lat w więzieniu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!