Chicago: studenci UIC planują sprzeciw wobec wystąpień prawicowych mówców jak Charlie Kirk i Candace Owens

0
Fot. Daily Camera/Paul Aiken - DenverPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Część studentów University of Illinois Chicago planuje protestować przeciwko wystąpieniom mówców ocenianych jako skrajnie prawicowi.   Mówcami będą Charlie Kirk i Candace Owens z organizacji Turning Point USA. Wydarzenie organizowane przez TPUSA odbywa się dziś się o 6 wieczorem na UIC.    

Do protestów nawołuje kolektyw “UIC Przeciwko Nienawiści”. Według członków kolektywu, Charlie Kirk i Candace Owens posługują się językiem nienawiści i dyskryminacji przeciwko marginalizowanym grupom. 

Organizacja “Anti-Defamation League Center on Extremism” podkreśla, że  ludzie związani z organizacją TPUSA m.in. promują teorie konspiracyjne dotyczące wyborów, COVID-19 oraz demonizują osoby ze środowiska transpłciowego.

Owens, była dyrektor ds komunikacji TPUSA stwierdziła w oświadczeniu w 2019 roku że, gdyby miała wykonać listę 100 rzeczy, opierając sie na hierarchii spraw, które mają negatywny wpływ na mniejszości w Ameryce, na liście nie znalazłby się “biały nacjonalizm”. Dodała, że “przewaga białych i biały nacjonalizm nie jest czymś, co szkodzi Czarnej Ameryce”.  

Organizatorzy TPUSA poinformowali, że kontrprotest odbędzie się od godziny 5. do 7. wieczorem. Spodziewa się, że udział weźmie w nich powyżej 100 osób.  

Brian Flood dyrektor spraw publicznych Uniwersytetu zaznaczył, że wydarzenie nie jest sponsorowane przez UIC.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!