Chicago odbierze $60 milionów federalnych funduszy do walki z bezdomnością

0
177
Fot. WTTW News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chicago odbierze $60 milionów federalnych funduszy do walki z bezdomnością. Przyznanie grantu zostało ogłoszone w czwartek. 

Suma jest częścią federalnych funduszy w wysokości $315 milionów dolarów, przeznaczonych dla 46 lokalizacji na terenie całych Stanów Zjednoczonych do walki z bezdomnością.

Sekretarz Departamentu Zakwaterowania i Rozwoju Miejskiego Marcia Fudge poinformowała o przyznaniu grantu na terenie apartamentów Brainerd Park na South Side. Obecna była burmistrz Lori Lightfoot. Nad funduszami czuwać będzie kolektyw 100 organizacji.

Apartamenty Brainerd Park, gdzie ogłoszono decyzję znajduje się w Washington Heights. Otwarto je w 2018. 25 procent lokali zarezerwowanych jest dla rodzin wychodzących z bezdomności. Apartamentami zajmuje się organizacja działająca non profit.

Zgodnie z raportem jednej ze stu organizacji należącej do kolektywu, który dostał grant, w 2020 roku populacja bezdomnych wynosiła w Chicago 60,000. 

Jest to liczba dużo większa niż ta oszacowana przez Departament. Według Departamentu Zakwaterowania liczba bezdomnych w Chicago w tym czasie to 5,300. 

Różnica w oszacowaniach wynika z faktu, że oficjalne dane Departamentu Stanów Zjednoczonych nie uwzględniają osób, które tymczasowo mieszkają u innych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!