Kampania wyborcza burmistrz Lori Lightfoot wydaje środki szybciej niż je zbiera

0
115
Fot. WSJ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kampania wyborcza L.Lightfoot wydała dwa razy więcej pieniędzy niż zebrała w ostatnich trzech miesiącach 2022 roku. W tym czasie uruchomiła pasmo reklam telewizyjnych, celem odbudowania momentum w kampanii o reelekcję. 

Lightfoot zaczęła kwartał z $2.9 milionami dolarów w banku, zebrała nieco mniej niż $1.5 miliona. Od października do grudnia wydała $3 miliony. To na ten moment zostawia ją z $1.4 milionami do dnia wyborów, 28 lutego, kiedy zmierzy się z ośmioma oponentami.

Lori Lightfoot mierzy się z krytyką dotyczącą, skali przestępstw w mieście, stylu rządzenia i złością wyborców z powodu złamanych obietnic. Pierwsze reklamy telewizyjne wypuściła w listopadzie, wydając na nie więcej niż $1.9 miliona.  

Burmistrz starała się w nich zaadresować problemy przestępczości w Chicago oraz próbowała zmiękczyć swój wojowniczy wizerunek, przywołując mowę inaugurującą sprzed 4 lat oraz odwołując się do jej okresu wychowania i dorastania. 

Burmistrz będzie kontynuować zbiórkę pieniędzy do dnia wyborów, pozostając blisko do rywali, w kontekście pieniędzy do wydania na cele kampanijne. 

Jej finansowe podparcie kontrastuje z poprzednimi burmistrzami ubiegającymi się o reelekcję – Richardem M. Daley oraz Rahm Emanuelem. Wykorzystali oni czas, piastując urząd, na zebranie pokaźnych sum, zniechęcając potencjalnych kontrkandydatów do startu.

Raporty Stanowego Zarządu Wyborami w Illinois pokazują również, że polityczni sojusznicy Lightfoot mają trudności w zbiórkach pieniężnych na cele kampanii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!