Chicago: Proco “Joe” Moreno pozostanie kandydatem na radnego pierwszego okręgu

0
112
Fot. Bill Healy/WBEZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Proco „Joe” Moreno pozostanie kandydatem na radnego pierwszego okręgu wyborczego Chicago pomimo sprzeciwu jednego z jego przeciwników, który twierdził, że nazwisko Moreno powinno zostać usunięte z kart wyborczych, ponieważ w 2021 roku przyznał się on do składania fałszywych zeznań. Decyzję w tej sprawie podjęła chicagowska rada wyborcza.  

Oznacza to, że w lutowych wyborach, o fotel radnego pierwszego okręgu wyborczego wystartuje 4 kandydatów: wspomniany Proco „Joe” Moreno, ubiegający się o reelekcję Daniel La Spata, adwokat Sam Royko, syn wieloletniego felietonisty Chicago Tribune Mike’a Royko i działacz społeczny Andy Schneider.

Moreno przegrał cztery lata temu wybory po serii skandali. W styczniu 2019 roku został oskarżony o pożyczenie swojego auta kobiecie, z którą się spotykał, a następnie zgłoszenie kradzieży. Moreno przyznał się do zarzutów utrudniania i złożenia fałszywego raportu policyjnego. Według jego przeciwników dyskwalifikuje go to z wyścigu, ponieważ prawo stanowe zabrania skazanym przestępcom ubiegania się o lokalny urząd.

Członkowie rady wyborczej odrzucili te zastrzeżenia i podtrzymali wcześniejszą decyzję, zgodnie z którą Moreno otrzymał „drugą szansę” i w jego aktach nie ma wyroku, skazującego za przestępstwo.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!