Były burmistrz Rahm Emanuel z wizytą w Chicago

0
132
Fot. NBC Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minął rok od kiedy były burmistrz Chicago, Rahm Emanuel, objął rolę ambasadora Stanów Zjednoczonych w Japonii. 

Podczas swojej krótkiej wizyty w Chicago, w czasie weekendu dedykowanemu obchodom upamiętniającym dr Martin Luther Kinga, Rahm Emanuel oświadczył, że wspiera Chicago. Powiedział, że weźmie udział w oddawaniu głosów na wybór nowego burmistrza ale nie ujawnił na kogo odda swój głos.

Zaznaczył, że brał udział w marszach i protestach o przestrzeganie praw obywatelskich już jako nastolatek i to ukształtowało jego przyszłe życie w przestrzeni publicznej. 

Jego matka Marsha Emanuel prowadziła wtedy biuro Kongresu do Spraw Rasowej Równości. Doświadczanie tej atmosfery, rozmów, wydarzeń pchnęło go do pracy w administracji Clinton w Białym Domu, stanowiska kongresmena, objęcia stanowiska szefa ekipy byłego prezydenta Obamy i zdobycia posady burmistrza Chicago. 

Przyznał, że nie byłby gotowy do objęcia pozycji ambasadora 30 lat temu a Japonia z pewnością nie była wtedy gotowa na niego.
Jako burmistrz Chicago Emanuel zainicjował Program Bezpiecznej Podróży dla dzieci udających się do szkoły i z powrotem. Aktualnie jest zadziwiony, że w Japonii dzieci podróżują transportem publicznym samodzielnie.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!