Chicago: 5 mln dolarów odszkodowania dla matki 17-latka zastrzelonego przez policjanta

0
231
DOLARY
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komisja Finansów Chicago zgodziła się na wypłatę odszkodowania w wysokości 5 milionów dolarów matce 17-latka śmiertelnie postrzelonego przez chicagowskiego policjanta. Zdarzenie miało miejsce w lutym 2019 roku. Michael Elam próbował uciekać z auta, które wzięło udział w wypadku drogowym, poprzedzonym pościgiem policyjnym. Według prawników reprezentujących Alice Martin, matkę chłopca, 17-latek był pasażerem Acury i nie był uzbrojony. Podczas pościgu został postrzelony przez funkcjonariusza CPD w plecy i tył głowy.

Policjant, Adolfo Bolanos, nie miał włączonej kamery umieszczonej na kamizelce kuloodpornej. Ponadto policjanci wezwali pomoc medyczną na miejsce zdarzenia dopiero po upływie 5 minut. Przedstawiciele CPD twierdzili, że Michael Elam był uzbrojony i stanowił zagrożenie dla policjantów. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono broń, ale nie stwierdzono z całą pewnością czy należała ona do zabitego nastolatka.

Decyzja Komisji Finansów o wypłacie odszkodowania musi być jeszcze zatwierdzona przez Radę Miasta Chicago w pełnym składzie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!