Arlington Heights: trwają licytacje przedmiotów pochodzących z zamkniętego toru wyścigowego

0
329
Fot. Horse Racing Nation/Grafeauctions
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Właściciele Churchill Downs Inc. zamknęli Międzynarodowy Tor wyścigowy w Arlington w zeszłym roku i zawarli wstępną umowę o sprzedaży terenu w Arlington Heights za 197 milionów dolarów zespołowi Chicago Bears, który zaproponował wybudowanie tam stadionu do futbolu amerykańskiego.

Mimo, że teren mógłby pomieścić zarówno tor jak i stadion piłkarski, Bears nie wyraziło zainteresowania prowadzeniem wyścigów na 326-akrowym terenie. Wzdłuż toru rosną chwasty, a stajnie i szeregi mieszkań na zapleczu stoją puste. Wydaje się, że obiekt, który Architectural Digest nazwał kiedyś najpiękniejszym torem wyścigowym w kraju, zostanie zburzony.

To oznacza, że wszystko musi zniknąć. W serii do 15 zaplanowanych aukcji, Grafe Auction wyprzedaje meble, znaki, dzieła sztuki i rzeźby z brązu, kosze na śmieci, ręczniki do siodeł i numery dżokejów zabłocone podczas wyścigów, a także kilka dżokejskich kurtek. Zainteresowanie przedmiotami jest ogromne, nie tylko dla fanów toru, ale także dla tych, którzy chcą kupić użytkowe rzeczy takie jak kanapa po niskich cenach. 

Aukcje można sprawdzić na stronie: https://www.grafeauction.com

Aukcjonerzy spodziewają się, że ostatecznie sprzedadzą linię mety i ćwierć milowe słupy z toru. Wyróżniające się dzieło sztuki na torze, czyli posąg legendarnego konia wyścigowego Johna Henry’ego, prawdopodobnie zostanie przeniesiony lub sprzedany oddzielnie.

Scott Jensen, 57 lat, z Schaumburga, regularnie spędzał czas na torze od dziesięcioleci.Miał nadzieję kupić ławkę taką jak ta, na której ma zdjęcie siebie z synami i matką w Dzień Matki w 2014 roku, ich ostatni raz na torze przed jej śmiercią.

Jeśli chodzi o przyszłość tego miejsca to, porównał potencjał miejsca do innych kompleksów rozrywkowych NFL, takich jak te w Dallas czy Los Angeles, i powiedział, że jego los zależy od Bears.

“Jeśli Bears zrobią to dobrze, będzie to niesamowite miejsce, to wszystko zależy od nich” -powiedział. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!