Chicago: L.Lightfoot potępiła nową reklamę telewizyjną D.Bailey’a

0
Lori Lightfoot
Fot. Youtube: Mayor Lightfoot
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lori Lightfoot potępiła nową 30 sekundową reklamę telewizyjną kandydata partii republikańskiej Darrena Bailey’a, w której, według burmistrz Chicago, jej skóra wydaje się ciemniejsza niż jest w rzeczywistości. W spocie wykorzystano zdjęcie Lightfoot zrobione podczas jej przemówienia wygłoszonego na początku tego roku w City Club of Chicago, gdzie zapowiedziała, że: „To będzie lato radości w Chicago”. 30-sekundowa reklama ostrzega natomiast, że „chicagowska fala przemocy dotrze niebawem na przedmieścia” i pokazuje montaż nagrań wideo z wiadomości telewizyjnych, dotyczących różnych przestępstw, które zostały popełnione w Chicago, w tym strzelanin.

– „Aby uczynić czarną kobietę jeszcze bardziej czarną i przerażającą, aby pokazać czarnych mężczyzn w telewizji i powiedzieć do białych ludzi, że ci już niedługo przyjadą na przedmieścia, jest szczytem rasizmu i cynizmu” – powiedziała Lightfoot.

Reklama została nakręcona przez niezależny organizację People Who Play By The Rules, PAC z siedzibą na Florydzie. Jest ona kierowana przez prawicowego prezentera radiowego Dana Profta, a finansowana jest przez biznesmena z Lake Forest Richarda Uihleina.

W wydanym oświadczeniu Dan Proft nazwał oskarżenie Lightfoot „szalonym”. Stwierdził, że burmistrz Chicago próbuje odwrócić uwagę opinii publicznej od problemów z przestępczością w mieście i zaprzeczył, aby w reklamie zmieniono kolor skóry Lightfoot.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!