Chicago: prezydent związku zawodowego nauczycieli nie będzie kandydować na burmistrza, ale krytykuje obecne władze i postuluje o zmiany

0
245
Fot. wbez
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent związku zawodowego nauczycieli w Chicago (CTU) – Stacy Davis Gates, powiedziała w poniedziałek, że nie będzie kandydować na stanowisko burmistrza Wietrznego Miasta w 2023 roku. Jednocześnie skrytykowała obecne władze Chicago za brak działań na rzecz integracji lokalnych społeczności, współpracy z nauczycielami i rodzicami w podejmowaniu decyzji dotyczących działalności chicagowskich szkół publicznych i nieumiejętność radzenia sobie z rosnącą przemocą na ulicach naszego miasta.

– „Chcemy współpracy, ale bez nowego burmistrza do tego nie dojdzie. Każdy na tej sali wie, że wszyscy potrzebujemy nowego burmistrza. Chicago potrzebuje partnera.  Potrzebuje organizatora. W tej chwili takiej osoby nie mamy” – powiedziała Gates do zgromadzonych. Prezydent związku zawodowego nauczycieli CTU nie powiedziała jednak na kogo będzie głosować w nadchodzących wyborach. 

W spotkaniu z dziennikarzami, oprócz Davis Gates, wziął  udział komisarz rady powiatu Cook Brandon Johnson, który rozważa start w wyborach na stanowisko burmistrza Chicago. Polityk także ostro skrytykował Lori Lightfoot, która jak stwierdził „poniosła sromotną porażkę” jako lider miasta w kwestiach bezpieczeństwa publicznego, ochrony środowiska i gospodarki. Podczas obrad Rady Powiatu Cook Brandon Johnson wielokrotnie domagał się zmniejszenia wydatków na działalność policji.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!