Chicago: miasto rozdaje 5 tys. darmowych rowerów do 2026 roku

0
Fot. chi.streetsblog.org/CDOT
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W poniedziałek Departament Transportu w Chicago (CDOT) opublikował wstępne informacje na temat realizacji akcji przekazania 5 tysięcy rowerów, kasków i zamków rowerowych mieszkańcom naszej metropolii. Jednoślady i akcesoria wydawane będą stopniowo przez kolejne 4 lata. W pierwszym roku do mieszkańców Chicago trafi około 500 rowerów.

Otrzymają je głównie osoby młode, uczestnicy szkoleń w ramach programu szkoleniowego dla uczniów szkół średnich w zakresie tzw. „zielonej pracy” i uczestnicy programów mobilności CDOT. Rowery będą następnie dystrybuowane do kwalifikujących się kandydatów na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Miasto szacuje, że około 250 rowerów będzie dostępnych dla tych, którzy pierwsi zgłoszą swoje wnioski pocztą lub drogą internetową. Chętni do otrzymania jednośladów muszą być mieszkańcami Chicago w wieku co najmniej 14 lat, a dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać średniej dla danego obszaru. W dniu składania  wniosku osoba nie może posiadać roweru. Zgłoszenia będzie można składać od 18 lipca, a dystrybucja ma się rozpocząć w sierpniu – Chicago.gov/bikechicago

Jak do tej pory, władze miasta złożyły zamówienia na kupno 680 rowerów, a dotychczasowy koszt programu wyniósł 231 tysięcy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!