Chicago: była dyrektorka szkoły podstawowej przyznała się do oszustw finansowych

0
211
Fot. buenaparkneighbors.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Była dyrektorka szkoły podstawowej Brenneman Elementary School w systemie chicagowskich szkół publicznych, przyznała się przed sądem federalnym do oszustw finansowych. 

58-letnia Sarah Jackson Abedelal namawiała nauczycieli tej placówki edukacyjnej w dzielnicy Buena Park do zgłaszania nadgodzin, których nigdy nie wypracowali. Po otrzymaniu wynagrodzeń, pedagodzy oddawali pieniądze do Abedelal, która twierdziła, że przeznacza je na cele szkolne. W ten sposób była dyrektorka zebrała około 200 tysięcy dolarów. Nielegalnie zdobyte fundusze kobieta przeznaczała na spłatę swoich prywatnych zobowiązań finansowych, w tym pożyczki na dom. W 2019 roku, dochodzenie wyjaśniające w tej sprawie wszczęło biuro Inspektora Generalnego CPS po otrzymaniu skarg od nauczycieli.  

Sąd federalny w Chicago postawił Abedelal 10 zarzutów oszustw finansowych. Za każdy z nich byłej dyrektorce szkoły grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Sarah Jackson Abedelal, która była dyrektorką szkoły Brenneman Elementary School przez 12 lat, jest jedną z sześciu osób oskarżonych w tej sprawie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!