Evanston: zakaz opalania się nago może zostać uchylony

0
238
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zakaz opalania się nago w Evanston na północnych przedmieściach Chicago może zostać uchylony. Pierwsze dyskusje w miejskim Komisji ds. Usług Społecznych na ten temat miały miejsce 7 czerwca. Sprawę zniesienia zakazu opalania się topless przez kobiety wniósł radny 8. okręgu Devon Reid. Polityk powołał się na przyjętą w 1970 roku poprawki do konstytucji stanu Illinois o równouprawnieniu. Reid stwierdził, że ponieważ poprawka zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć, może ona dotyczyć kobiet przebywających w strojach topless w miejscach publicznych w taki sam sposób jak mężczyzn.

Polityk dodał, że wprowadzenie zmiany w przepisach może zapewnić większe swobody osobom transpłciowym lub niebinarnym. W przypadku zaaprobowania propozycji Reida, zakaz topless zostałby zniesiony w całym Evanston, nie tylko na plażach. Inni radni miasta chcą przeprowadzenia w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami.  

Punkt o zmianie przepisu  został zgłoszony do następnego posiedzenia komisji ds usług społecznych, które odbędzie się we wtorek 5 lipca o godzinie 5:00 po południu i będzie można go oglądać na żywo w Internecie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!