Chicago – CPD: komendant przedstawił ostateczną wersję zmian w przepisach o pościgach

1
505
David Brown
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komendant chicagowskiej policji David Brown przedstawił we wtorek ostateczną wersję zmian w przepisach o pościgach. Zgodnie z oświadczeniem, projekt rozszerza rolę dowódców dystryktów policji w zapewnianiu odpowiednich informacji w przypadku rozpoczęcia pościgu. Ma także pomóc w rozwiązywaniu sytuacji, kiedy funkcjonariusze nie powinni rozpocząć pościgu.

Według propozycji, policjanci nie mogą ścigać podejrzanych o popełnienie przestępstw o niskiej szkodliwości społecznej, chyba że istnieje bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Nie powinni także rozpoczynać pościgu za osobą, uciekającą w związku z naruszeniem przepisów o ruchu drogowym, chyba że prowadzi ona pojazd, będąc pod wpływem alkoholu, bierze udział w wyścigu ulicznym czy  jej jazda stanowi zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Ponadto policjanci nie powinni podejmować pościgu gdy: są sami, w sytuacji, w których są ranni, nie znają dokładnie swojego położenia oraz gdy zgubili broń. Każdy pościg, skutkujący zatrzymaniem podejrzanego, musi być opisany w raporcie, który będzie następnie analizowany przez przełożonych. Projekt przepisów wyjaśnia także, że funkcjonariusze nie mogą ścigać kogoś „wyłącznie na podstawie reakcji danej osoby na obecność policji, w tym próby uniknięcia kontaktu z przedstawicielem departamentu”. 

Nowe przepisy zaczną obowiązywać dopiero po przeszkoleniu funkcjonariuszy CPD, co ma nastąpić do końca lata. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Czy sprzedaż fentanylu przed jakąś szkołą jest czynem o niskiej szkodliwości społecznej? Policjanci stwierdzą, że robi to jakiś facet, ale zacznie uciekać. Myślę, że wg przedstawionych wytycznych i w celu uniknięcia przyszłych kłopotów policjanci pozwolą mu uciec. Facet pójdzie w inny rejon i będzie robił to samo. Jakie będą efekty takiego postępowania? Coraz więcej młodych ludzi umiera ze względu na spożywanie fentanylu. Tego rodzaju “sprzedawcy” mają ułatwione zadanie, bo osobiste decyzje Bidena umożliwiają przemyt fentanylu przez otwartą południową granicę Ameryki. Biden jest niejako “wspolnikiem” przemytników i napewno sobie to cenią.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!