W aglomeracji chicagowskiej powstaje coraz więcej “mega magazynów” z produktami dla klientów internetowych

0
Fot. Houston Chronicle
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W całej aglomeracji chicagowskiej powstają mega magazyny – to bezprecedensowy wzrost, który nie wykazuje oznak spowolnienia. Detaliści i inni dystrybutorzy produktów są gotowi zapełnić te ogromne budynki towarami, zaspokajając apetyt na coraz szybsze dostawy do klientów internetowych, a deweloperzy twierdzą, że ledwo nadążają za popytem. 

Molto Properties to firma, która zamierza rozpocząć budowę kilku magazynów typu big-box o powierzchni do 1,1 mln stóp kwadratowych w Minooka i Romeoville na dalekich południowo zachodnich przedmieściach Chicago. Starszy dyrektor firmy Molto Mike Powers, powiedział, że dystrybutorzy już wyrażają zainteresowanie współpracą, mimo tego, że prace budowlane jeszcze się nie rozpoczęły. Dodał, że popyt na budowę magazynów może obniżyć koszty ponoszone przez konsumentów. Ceny wzrosły w czasie pandemii, częściowo z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw, które spowodowały wzrost kosztów transportu ciężarowego, ponieważ firmy miały trudności z przemieszczaniem spiętrzonych kontenerów. Budynki wielkopowierzchniowe pozwolą firmom gromadzić towary, więc w razie kolejnych zakłóceń dostawy produktów będą mogły być kontynuowane bez zakłóceń.

“Pandemia stworzyła wiele dodatkowego popytu, który normalnie był zaspokajany przez sklepy detaliczne” -powiedział Mike Powers.
Boom budowlany to również boom na rynku pracy – dodał

“Nie mówimy tu o 10 osobach pracujących w magazynie o powierzchni 1 miliona stóp kwadratowych, ale o setkach miejsc pracy”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!