Chicago: była sekretarka ze szkoły podstawowej oskarżona ws. fałszowania zamówień na przybory szkolne

0
171
Fot. caldwell-academy.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Była sekretarka publicznej szkoły podstawowej w dzielnicy South Side została oskarżona w szeroko zakrojonej sprawie o oszustwo federalne. Sprawa dotyczyła rzekomego planu fałszowania zamówień na przybory szkolne w celu dostarczenia iPhone’ów, iPadów i przedpłaconych kart upominkowych dla urzędników szkolnych do użytku osobistego.

34-letnia Ashley Beard, która pracowała jako sekretarka w Caldwell Math and Science Academy przy 85th street i South Cregier Avenue, zanim zrezygnowała z pracy w 2019 r., została oskarżona o dwa zarzuty oszustwa w uzupełniającym akcie oskarżenia wniesionym w poniedziałek do Sądu Rejonowego Stanów Zjednoczonych. Oskarżony został również 47-letni Anthony Rasmussen – pracownik sprzedaży w firmie, która miała podpisane kontrakty na dostawę papieru, tonerów do drukarek i innych materiałów do szkół publicznych w Chicago. Akt pojawił się trzy miesiące po tym, jak współpracowniczka Rasmussena, 62-letnia Debra Banack z Schaumburga została oskarżona o ten sam proceder. Kobieta nie przyznała się do winy. 

Jak wynika z akt sądowych, Beard z Hammond z północnego przedmieścia Chicago i Rasmussen z Des Plaines z północno zachodniego przedmieścia mają zostać postawieni przed sądem w piątek, w związku z uzupełniającym aktem oskarżenia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!