Chicago: Willie Wilson przeznaczy kolejny milion dolarów na zakup benzyny dla mieszkańców

0
303
Fot. Fox 32 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chicagowski multimilioner i kandydat na burmistrza Wietrznego Miasta w wyborach w 2023 roku Willie Wilson zapowiedział przeznaczenie kolejnego miliona dolarów na zakup benzyny przez mieszkańców naszego miasta. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę.

W marcu, dwa podobne wydarzenia kosztowały Wilsona 1,2 miliona dolarów.

Na wtorkowej konferencji prasowej Willie Wilson przypomniał, że akcje charytatywne prowadzi nieprzerwanie od ponad 25 lat. Wszystkim, którzy mają problem z tym, że prowadzi on taką działalność głównie w okresie kampanii wyborczych, doradził aby spojrzeli na siebie. „Idźcie i pomóżcie tym ludziom, którzy są bezdomni, którzy nie mają jedzenia, czy którzy chorują COVID-19. Idźcie i pomóżcie tym ludziom, którzy nie mogą pracować, którzy nie mają opiekunek do dzieci. Idźcie i powiedzcie tym, którzy pomagają, aby tego nie robili bo trwa sezon wyborczy. Ja taki nie jestem”. 

W 2018 roku stanowa Rada Wyborcza odrzuciła skargę organizacji Illinois Campaign for Political Reform, dotyczącą naruszenia przepisów kampanijnych przez Wilsona, kiedy ten rozdał parafianom w jednym z kościołów na południu miasta ponad 200 tysięcy dolarów. Jak stwierdzono, spotkanie nie miało charakteru politycznego, mimo obecności w nim byłego gubernatora naszego stanu Bruce’a Raunera.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!