Chicago – CPD: śledztwo ws. możliwych nadużyć popełnionych przez detektywa i funkcjonariusza policji

0
202
Chicago policja CPD
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chicagowski Departament Policji i prokuratura powiatu Cook prowadzą śledztwo w sprawie możliwych nadużyć popełnionych przez niewymienionych z nazwisk, detektywa i policjanta CPD. Chodzi o bardzo dużą liczbę godzin nadliczbowych naliczonych obu funkcjonariuszom. Według dokumentacji, do której dotarli dziennikarze Chicago Tribune, obaj pracownicy CPD setki razy stawiali się na wezwania w sądzie, co uprawnia ich do otrzymania znacznych kwot dodatkowego wynagrodzenia. 

Prokuratorzy powiatu Cook rutynowo powiadamiają funkcjonariuszy policji o konieczności przybycia do sądu w celu złożenia zeznań lub pomocy w przygotowaniu sprawy, a funkcjonariusze otrzymują wynagrodzenie za nadgodziny spędzone w sądzie. W przypadku jednak detektywa i funkcjonariusza CPD liczba wezwań była niezwykle wysoka, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wiele powiadomień zostało wysłanych, gdy sądy powiatu Cook ze względu na pandemię COVID-19  działały w ograniczonym zakresie.

Większość spraw, do których funkcjonariusze CPD zostali wezwani, ma związek z jednym, byłym już prokuratorem.

W okresie od lipca 2020 do sierpnia 2021 roku detektyw został wezwany do stawienia się w sądzie około 250 razy, a policjant od października 2020 do sierpnia 2021 roku około 170 razy. Zdecydowana większość powiadomień dotyczyła tylko dwóch spraw z 2020 roku: morderstwa i usiłowania zabójstwa.

W listopadzie 2021 roku obaj funkcjonariusze zostali pozbawieni swoich uprawnień służbowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!