USA: ostatnie dni na rozliczenie podatków, termin upływa 18 kwietnia

0
Fot. Kiplinger

Jeśli jesteś jednym z tych prokrastynatorów, którzy jeszcze nie rozliczyli swoich podatków, nie jesteś sam. Około jedna trzecia Amerykanów czeka do ostatniej chwili aby zrobić. 

Badanie przeprowadzone przez firmę IPX 1031 wskazuje, że najczęstszym powodem opóźnienia złożenia dokumentów podatkowych w tym roku jest przekonanie, że jeśli osoba nie otrzyma zwrotu pieniędzy, nie ma pośpiechu ze składaniem wniosku. Z tej wymówki korzysta prawie jedna trzecia ankietowanych. Kolejne 25 procent twierdzi, że składanie dokumentów jest zbyt stresujące, a następne 20 procent chce być pewne, że wypełnia je prawidłowo.

W trwającym sezonie rozliczania podatków, przeciętny zwrot jest wyższy niż w zeszłym roku o około 400 dolarów i do 25 marca wyniósł 3,263 dolary. W sumie wypłacono już blisko 58 milionów dolarów zwrotów podatku.

W tym roku dla większości mieszkańców USA termin na złożenie wniosków podatkowych upływa 18 kwietnia, a nie jak tradycyjnie 15 kwietnia. Można poprosić także o przedłużenie terminu złożenia dokumentów o 6 miesięcy, do 17 października.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!