Chicago: za sprzęt do monitoringu koszty zwróci miasto, nowy program

0
Fot. vivint.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Mieszkańcy Chicago i właściciele biznesów, którzy kupią sprzęt do monitoringu, mogą otrzymać od miasta zwrot kosztów zakupu. Nową inicjatywę ogłosiła w poniedziałek burmistrz Lori Lightfoot i komendant policji David Brown.

Osoby, które mieszkają lub prowadzą firmę w Chicago, będą mogły kupować sprzęt elektroniczny i programy komputerowe, takie jak kamery wideo, pamięć w chmurze, światła i urządzenia śledzące pojazdy GPS, i otrzymywać zwrot pieniędzy do określonych limitów w ramach miejskiego programu Home and Business Protection Rebate Program. Aby kwalifikować się do otrzymania zwrotu pieniędzy, monitoring będzie musiał być zarejestrowane w systemie CPD.

Jak zapewniał David Brown, policja nie będzie miała bezpośredniego dostępu do systemów kamer bez otrzymania wcześniej zgody sądu. Osoby i biznesy, które mają już swój prywatny monitoring, nie mogą ubiegać się o zwrot kosztów zakupu systemów.
Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach Chicago i pomoc funkcjonariuszom w szybszym ustalaniu sprawców przestępstw.

Więcej informacji na temat Miejskiego Programu Rabatowego na Ochronę Domów i Przedsiębiorstw zostanie udostępnionych po wyborze administratora zarządzającego programem.

Biuro burmistrz Lori Lightfoota poinformowało także w poniedziałek, że miasto Chicago zaczęło zbierać pieniądze na organizację największego programu w historii miasta dobrowolnego oddawania broni. Planowane jest zebranie miliona dolarów. Datki mają pochodzić od partnerów biznesowych Chicago i filantropów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!