Polonia pomaga Ukrainie

0
390
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Polonia włącza się w pomoc Ukrainie. Podczas nadchodzącego weekendu odbędzie się wiele wydarzeń i akcji. Zachęcamy do udziału. 

W niedzielę o godzinie 5 po południu w Copernicus Center odbędzie się koncert Razem dla Ukrainy. Wystąpią znane polonijne zespoły taneczne, warsztaty teatralne i taneczne, akademia muzyki, chóry oraz cala plejada polonijnych artystów oraz gościnnie – dziecięcy chór ukraiński. 

Dodatkowo – licytacja oraz okolicznościowe drobiazgi do kupienia

Koncert odbywa się pod patronatem Konsulatu RP w Chicago, a głównym sponsorem jest Golf Mill Ford i Golf Mill Chevy

Organizatorami koncertu są Copernicus Center, Warsztaty Teatralne Little Stars Agaty Paleczny oraz Polskie Radio 1030 ChicagoBielety tylko $25 – do kupienia na miejscu przed koncertem oraz na stronie copernicuscenter.org

Natomiast Związek Lekarzy Polskich w Chicago organizuje zbiórkę przedmiotów potrzebnych na pierwszej linii pomocy. Artykuły można przynosić w sobotę 12 marca do siedziby Akademii Muzyki PaSO przy 5400 N Lawler w Chicago. Potrzebne są między innymi: śpiwory, nosze, apteczki, rękawiczki, środki do przemywania ran, pulsoksymetry, termometry, zestawy do kroplówek, bandaże,   środki opatrunkowe, koce, lampy sterylizacyjne, miseczki, tzw. nerki, skalpele. Cały czas można dokonywać wpłat na pomoc lekarzom polskim i ukraińskim.

Pomagajacym na pierwszej liniii – wplaty przez interne na stronie www.zlpchicago.org

Ponadto od piątku 11 marca do niedzieli 13 marca trwa radioton organizowany przez Kongres Polonii Amerykańskiej. Donacje można składać dzwoniąc na numer 773 763 3343

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!