Chicago Tribune złożyło pozew przeciwko miastu ws. blokowania dostępu do akt spraw

0
300
Chicago Tribune
Fot. Anchorage Daily News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chicago Tribune złożyło pozew do sądu przeciwko miastu Chicago w sprawie blokowania dostępu do akt spraw, dotyczących zarzutów niewłaściwego postępowania pracowników miejskich i to pomimo dwóch odrębnych opinii Prokuratora Generalnego, przychylnych gazecie. 

W pozwie zwrócono się do sędziego powiatu Cook o zmuszenie włodarzy Wietrznego Miasta do przestrzegania ustawy o wolności dostępu do informacji. Wnioski o wgląd do dokumentacji, związanej z oskarżeniami o znęcanie się nad innymi pracownikami, składali dziennikarze gazety Gregory Pratt i Jeremy Gorner, odpowiednio w 2020 i 2021 roku. Dwukrotnie dostęp do nich blokowali urzędnicy miejscy, tłumacząc się dobrem osób pokrzywdzonych. Dochodzenia w sprawach dotyczyły m.in. funkcjonariuszy straży pożarnej. 

Biuro Prokuratora Generalnego, w niewiążącej opinii stwierdziło, że miasto nie miało prawa odrzucać próśb dziennikarzy i powinno przekazać akta gazecie, zezwalając jednocześnie urzędnikom przeredagowanie nazwisk ofiar. Pomimo opinii biura Prokuratora Generalnego, pracownicy miejscy z Chicago do tej pory nie wydali dokumentacji rzeczonych spraw. 

W pozwie Chicago Tribune żąda pokrycia przez miasto opłat sądowych i prawnych związanych ze złożoną w sądzie sprawą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!