Chicago – sąd: skarga ws. zwrotu kosztów nauki dzieci w szkołach publicznych

0
sąd
Fot. uscourts.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dr Edward Huang, specjalista chorób zakaźnych, i Kim Chhay, farmaceutka, złożyli w grudniu skargę w sądzie powiatu Cook, wnioskując o uchylenie decyzji Rady Edukacji Chicago w sprawie o zwrot kosztów nauki ich dzieci w systemie chicagowskich szkół publicznych. Powodem roszczeń zarządu CPS było rzekome sfałszowanie przez małżeństwo adresu zamieszkania, które umożliwiło ich dzieciom edukację w selektywnych szkołach w Chicago. Adwokat pary, Steven Glink, powiedział, że rada nie przedstawiła ani jednego świadka, który by obalił fakt, że Huang i Chhay mieszkali w Chicago. 

W dokumentach sądowych Huang i Chhay twierdzą, że mieszkali razem w Skokie do 2010 roku. W wyniku nieporozumień rodzinnych, Chhay wyprowadziła się z bratem i jego rodziną do domu w dzielnicy Sauganash w Chicago, gdzie mieszkała od 2011 do 2019 roku. W tym okresie starsza córka pary uczęszczała do Edison Regional Gifted Centre i Northside College Prep. Druga córka i syn pobierali naukę w Decatur Classical School i Beaubien Elementary School. Według dokumentów sądowych czwarte dziecko małżeństwa pozostało w Skokie i uczęszczało do Niles West High School.

Aby pobierać naukę w systemie CPS, dzieci muszą mieszkać w granicach miasta Chicago. Rodziny, które naruszą ten przepis muszą oddać pieniądze za naukę w dystrykcie. W przypadku Dr Edward Huang i Kim Chhay jest to kwota ponad 105 tysięcy dolarów.

Dochodzenie w sprawie małżeństwa przeprowadziło biuro Inspektora Generalnego CPS Willa Fletchera, na wniosek pracownika Northside College Prep.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!