Skarbnik powiatu Cook Maria Pappas zmienia reguły dot. sprzedaży podatków od nieruchomości

0
1333
Nieruchomość skarbnik powiat podatki
Fot. omevestorsfranchise.com/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Skarbnik powiatu Cook Maria Pappas zmienia reguły dotyczące sprzedaży podatków od nieruchomości.

Tegoroczna licytacja ma ułatwić nabycie nieruchomości małym deweloperom, właścicielom domów i inwestorom w odbudowie najbardziej zaniedbanych dzielnic. Niezapłacone podatki od nieruchomości są sprzedawane za gotówkę. Minimalna cena oferty to 250 dolarów.  

Zgodnie z prawem stanu Illinois, Biuro Skarbnika jest zobowiązane do przeprowadzania co dwa lata „Scavenger Sale”, licytacji nieruchomości obciążonych zaległymi podatkami z trzech lub więcej lat. 

Oferowane kwoty są zazwyczaj znacznie niższe niż łączna kwota zaległych podatków i należnych odsetek. Osoba, która zapłaci najwyższą cenę, uzyskuje zastaw na nieruchomość. Jeśli obecny właściciel nieruchomości nie zapłaci zaległych podatków w określonym czasie (zazwyczaj 2,5 roku w przypadku nieruchomości mieszkalnych i sześć miesięcy w przypadku nieruchomości komercyjnych i pustych działek), nabywca podatku może złożyć wniosek do Sądu Okręgowego powiatu Cook o akt przejęcia własności. Nabywcy zaległości nie płacą zaległych podatków od nieruchomości do czasu jej sprzedaży.

Rejestracja chętnych do udziału w aukcji będzie miała miejsce w dniach od 14 stycznia 2022 do 4 lutego 2022 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie cookcountytreasurer.com

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!