Chicago: nowe przepisy dot. pracowników domowych

0
2000
Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot i miejski Departament ds Biznesu i Ochrony Konsumentów (BACP) ogłosili nowe przepisy dotyczące pracowników domowych. Od 1 stycznia 2022 roku wszyscy zatrudniający opiekunki do dzieci i dorosłych oraz sprzątaczki w Wietrznym Mieście, muszą zapewnić swoim pracownikom pisemną umowę w preferowanym przez nich języku. Kontrakt musi zawierać informacje  o wysokości wynagrodzenia i harmonogram pracy uzgodnione przez obie strony. Umowa powinna być sprawdzona i podpisana osobiście przez pracownika, pracodawcę i świadka. Kontrakt  może być wydrukowany lub dostarczony w formie drukowanej lub elektronicznej. Umowy powinny być weryfikowane co roku oraz w przypadku zmiany stanowiska lub zakresu pracy (np. narodziny kolejnego dziecka). Przykłady kontraktów są dostępne na stronie Chi.gov/Care .

W przypadku odmowy zawarcia kontraktu, osoby zainteresowane zgłosić skargę, wysyłając e-mail na adres: [email protected] lub dzwoniąc na numer 312-744-2211. 

Oblicza się, że regionie Chicago zatrudnionych jest ponad 56 tysięcy pracowników opieki domowej. Są to głównie kobiety-imigrantki. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!