Chicago: sąd odrzucił pozew przeciwko miastu dot. wydania polecenia na działalność zakładu utylizacji pojazdów

0
447
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sędzia federalny z Chicago Robert Dow Jr. odrzucił pozew złożony przeciwko miastu przez właściciela firmy utylizacji pojazdów Reserve Management Group. Sprawa dotyczy przeciągania w czasie wydania przez władze Chicago odpowiednich pozwoleń na funkcjonowanie zakładu Southside Recycling położonego przy Calumet River na południu miasta.

Właściciel Reserve Management Group zarzucił organom państwowym m.in. naruszenie jego konstytucyjnych praw, wynikających z posiadania gruntów. W pozwie domagał się przyznania odszkodowania w wysokości 100 milionów dolarów oraz wydania natychmiastowego pozwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej zakładu. Władze Chicago tłumaczą, że wydanie zezwolenia będzie możliwe dopiero po analizie środowiskowej przeprowadzonej przez federalną Agencję Ochrony Środowiska (EPA). 

W uzasadnieniu swojej decyzji Robert Dow Jr. napisał, że sprawa powinna być rozpatrywana na poziomie stanowym, a nie federalnym i miasto Chicago ma prawo do konsultacji w zakresie dotyczącym ochrony środowiska.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!